Kości zostały rzucone – LIEBSTER BLOG AWARD

Wracam z urlopu wchodzę na bloga i widzę w komentarzu, że dostałam nominację do Liebster Blog Award :) Kompletnie nie wiedziałam o co chodzi więc odwiedziłam stronę osoby, która mnie nominowała.
Subiektywna-ja  bardzo Ci dziękuję za wyróżnienie mnie i docenienie tego co tutaj piszę :) Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojej promotorki i wierzcie mi na prawdę warto. Jej wpisy są pełne mądrości i dojrzałości emocjonalnej, którą dzieli się ze swoimi czytelnikami. Zobaczcie i sami oceńcie :)
Oczywiście z przyjemnością podejmę to wyzwanie. To taka fajna przygoda, która w pewnym sensie promuje i ukazuje sens blogowania. Nie wiem czy uda mi się nominować aż 11 blogów ale spróbuję.  To do dzieła :)

ZASADY:
Nominację do Liebster Blog Award otrzymuje się od innego bloggera za tzw. „dobrze wykonaną robotę.” Oczywiście podjęcie wyzwania nie jest obowiązkowe lecz myślę, że warto wziąć udział w tej zabawie i wciągnąć też inne blogi :) Jeżeli już zdecydujecie się wziąć udział w LBA to należy u siebie założyć nowy wpis i odpowiedzieć na zadane 11 pytań przez swojego promotora. Następnie nominować swoje 11 blogów powiadamiając ich właścicieli podając jednocześnie linka do swojego wpisu i kolejnych 11 pytań ułożonych przez siebie. Warunkiem jest jeszcze wstawienie do swojego wpisu logo Liebster Blog Award.
PAMIĘTAJCIE – nie nominujemy bloga, od którego dostaliśmy nominację.
Wszystko jasne? :)

11 pytań do mnie:
1. Czy kawa jest Ci niezbędna w codziennym funkcjonowaniu?
- W zasadzie nie piję takiej tradycyjnej mocnej kawy fusiastej bo źle się po niej czuję. Natomiast bardzo lubię taką słabą rozpuszczalną z dużą ilością mleka lub po prostu kawę zbożową z mlekiem :)
2. Podaj tytuły trzech ulubionych książek.
- Ciężko mi jest określić się do trzech ulubionych książek bo przeczytałam ich całkiem sporo i wiele z nich mi się podobało. Bardzo lubię thrillery medyczne głównie Cooka, oraz sensacje i kryminały. Urzekła mnie też książka „Spotkamy się kiedyś w moim Raju”, którą napisała kobieta chora na raka.
3. Co cenisz w sobie najbardziej?
- Trudne pytanie bo jestem raczej bardzo krytyczna wobec siebie. Myślę jednak, że cały ten życiowy bagaż jaki dźwigam od dziecka doświadczył mnie dość mocno i dzięki temu uwrażliwił mój umysł i duszę oraz otworzył mi oczy na wiele problemów, spraw i krzywd tego Świata. Nauczyłam się cieszyć tym co mam i doceniać to wszystko co osiągnęłam.
4. Jakie miejsce na świecie chciałabyś odwiedzić?
- Na pewno chciałabym znaleźć się na bezludnej wyspie by wreszcie uciec od tych wszystkich ciekawskich spojrzeń pełnych pogardy i oburzenia „kim jestem i co tutaj robię?”
5. Czy jest coś, czego żałujesz w swoim życiu? (decyzje, działania…)
- Często bywa tak, że podejmuję w życiu wiele trudnych decyzji i nigdy nie mam 100% gwarancji, że będą one trafne i słuszne. Jeśli coś okaże się nie do końca po mojej myśli to staram się nie roztrząsać tego tylko udoskonalając wszelkie niedociągnięcia iść przed siebie do przodu :)
6. Dlaczego piszesz blog?
- Bo lubię, bo chcę dzielić się swoim doświadczeniem, radą czy ostrzeżeniem z moimi czytelnikami, bo chcę znać ich zdanie i zachęcić do wyrażania swoich opinii.
7. Co jest Twoim popisowym daniem?
- W sumie to wszystkie moje dania są popisowe bo za każdym razem eksperymentuję i modyfikuję swoje potrawy co daje całkiem nowy i ciekawy smak. Bywa też tak, że jak za bardzo poniesie mnie inwencja twórcza to potrawa może mieć dziwny smak :)
8. Jak lubisz spędzać czas z przyjaciółmi?
- Niestety bardzo rzadko spotykamy się ze znajomymi bo to życie tak pędzi, że każdy w wolnej chwili chce się odciąć i wyciszyć. Raczej często spotykamy się w naszym najbliższym rodzinnym gronie.
9. Czyją inteligencję chciałabyś posiadać? (aktor, dziennikarz, a może ktoś z rodziny lub przyjaciół?)
- Nie znajduję konkretnej odpowiedzi na to pytanie bo nie wiem co tak na prawdę drzemie w każdym człowieku. Ktoś kto pozornie może wydawać się inteligentnym człowiekiem po bliższym poznaniu okazuje się być gburowatym burakiem. Najlepiej i najbezpieczniej jest być po prostu sobą bo może się okazać, że skoczyliśmy z deszczu pod rynnę ;)
10. Twoje ulubione miejsce w domu to…
- Och jaka ja niezdecydowana jestem. W zasadzie to lubię cały swój domek i spędzam w nim dużo czasu więc nie umiem się określić do jednego miejsca. Ot wszędzie mnie pełno :)
11. Jakie jest, Twoim zdaniem, najpiękniejsze imię żeńskie i męskie (jakie jest znaczenie tych imion)?
- Jako katoliczka powiem, że najpiękniejsze imię żeńskie to Maria, a męskie to Jezus. Jako zwykły śmiertelnik natomiast przyznam szczerze iż mam dużo swoich faworytów w tym temacie :)
Tak dobrnęłam do końca.

Teraz pora na moje nominacje:

http://www.singielmama.eu/

http://rblodz.blogspot.com/

http://agulec.blog.pl/

http://konwenanse.blog.pl/

http://przemyslniki.blog.pl/

http://ale-ze-co-consek.blog.pl/

http://boja.blog.pl/

http://bezpukania.blog.pl/

http://zakonnica-w-przebraniu-2.blog.pl/

http://pisanymyslami.blog.pl/

http://podpowieka.blog.pl/
 

Subiektywna-ja szkoda, że nie mogę ponownie Cię nominować bo Twój Blog z całą pewnością zasługuje na specjalne wyróżnienie :)

Oto moje 11 pytań do Was drodzy nominowani:
1. Wypoczynek to najlepiej nad morzem czy w górach? Czynnie czy biernie?
2. Czy macie jakieś fobie? Jeżeli tak to jakie?
3. Wasz ulubiony utwór muzyczny, który przypomina jakieś znaczące wydarzenie w Waszym życiu.
4. Co zmienilibyście w swoim obecnym życiu?
5. Wasze pasje, hobby i zainteresowania.
6. Jakie jest Wasze ulubione danie bądź potrawa?
7. Co doprowadza Was do szewskiej pasji?
8. Wyobraźcie sobie, że zabrano Wam rzecz bez której na codzień nie potraficie się obejść co by to było i jakbyście sobie poradzili z jej brakiem?
9. Czy przeżyliście jakąś zabawną lub traumatyczną przygodę w dzieciństwie? Jeżeli tak to jaką?
10. Co sprawia Wam największą radość lub satysfakcję?
11. Wasze 3 życzenia do złotej rybki :)

Mam nadzieję, że wytypowane osoby przyjmą wyzwanie i wezmą udział w przygodzie z LBA. Zachęcam gorąco i jestem ciekawa Waszych odpowiedzi na moje 11 pytań.
Jeżeli już ktoś wstawiał swoją nominację na swoim Blogu i nie ma ochoty po raz kolejny tego robić ale chciałby odpowiedzieć na moje pytania to może to zrobić tutaj w komentarzu  :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

The following two tabs change content below.

Ostatnie wpisy gabunia76 (zobacz wszystkie)

33 Komentarze

 1. Fajnie jest czytać Wasze odpowiedzi na moje wymyślone pytania. Dzięki temu mogę Was lepiej poznać :)

  Mam taką propozycję, jeżeli ktoś z odwiedzających kto nie był przeze mnie nominowany będzie miał ochotę odpowiedzieć na moje pytania to śmiało zapraszam i będzie mi bardzo miło :)

  Uściski serdeczne dla wszystkich …

 2. Gabuniu, oto odpowiedzi na Twoje pytania. Na tym chyba poprzestanę, bo byłem już parę razy nominowany i trudno by mi było wytypować jakieś blogi.

  1.Wypoczynek to najlepiej nad morzem czy w górach? Czynnie czy biernie?

  Miejsce nie ma znaczenia. Lubię wypoczywać czynnie i biernie jednocześnie. Z browarem – czynnie, ze sportem – biernie.

  2. Czy macie jakieś fobie? Jeżeli tak to jakie?

  Boję się kobiet z przesadnym makijażem.

  3. Wasz ulubiony utwór muzyczny, który przypomina jakieś znaczące wydarzenie w Waszym życiu.

  Przy piosence „Jedzie pociąg z daleka” osiągnąłem swój życiowy sukces: przez chwilę wodziłem za sobą całe wesele!

  4. Co zmienilibyście w swoim obecnym życiu?

  Z dziką radością wyprowadziłbym się z bloku!

  5. Wasze pasje, hobby i zainteresowania.

  Interesuję się średniowieczem w Polsce i Europie. Dużo wtedy było różnych dziwaków i oryginałów. A papiestwo ówczesne? Sam miodzik!

  6. Jakie jest Wasze ulubione danie bądź potrawa?

  Smażona ryba w zalewie octowej oraz, oczywiście, czipsy serowo – cebulowe (z biedronki).

  7. Co doprowadza Was do szewskiej pasji?

  Odkurzanie. Nienawidzę tej czynności szczerze i z całego serca (wynalazcę odkurzacza spaliłbym na stosie).

  8. Wyobraźcie sobie, że zabrano Wam rzecz bez której na codzień nie potraficie się obejść co by to było i jakbyście sobie poradzili z jej brakiem?

  Papierosy. Raz byłem ich pozbawiony i lepiej żeby to się nie powtórzyło, bo straszne myśli i projekty przychodzą wtedy do głowy!

  9. Czy przeżyliście jakąś zabawną lub traumatyczną przygodę w dzieciństwie? Jeżeli tak to jaką?

  Kiedy miałem sześć lat, chciałem otruć się proszkiem do zwalczania stonki ziemniaczanej (nazywał się chyba AZOTOKS). Uratował mnie paskudny smak tego specyfiku. Do dzisiaj mam awersję do trucia się azotoksem.

  10. Co sprawia Wam największą radość lub satysfakcję?

  Szczęśliwy i usatysfakcjonowany jestem, kiedy zakończą się przedświąteczne przygotowania. Jednakowoż, nad tymi uczuciami góruje ulga.

  11. Wasze 3 życzenia do złotej rybki?

  Jasno sprecyzowane mam tylko trzecie życzenie: żebym nie żałował dwóch poprzednich życzeń!

  • Dzięki Boja, że dzielnie przywdziałeś przyłbicę i przyjąłeś me wyzwanie :)

   Powiem Ci, że doskonale rozumiem Twoją fobię bo ja też się boję kobiet z mocnym make up :)

   To skoro wodzirejowanie szło Ci perfekcyjnie to może powinieneś zostać maszynistą?

   heh, historia nie jest moją mocną stroną chociaż papiestwo to dość ciekawy temat czasem coś mi tam do ucha wleciało jak mówili w tym temacie w telewizji.

   Dobrze, że mój mąż się nie buntuje przy odkurzaniu bo to jego zadanie jako głowy rodziny. Skoro Ty nie cierpisz odkurzacza to czym sprzątasz w domu? Nie mów mi tylko, że robisz wielki przeciąg i po kłopocie :)

   A tak pamiętam, że najlepsze chipsy wychodzą z biedronki ;)

   Z tym ostatnim życzeniem do rybki to bardzo sprytne rozwiązanie i zabezpieczenie przed popełnieniem wcześniejszych dwóch błędów ;)

   No to Boja przeczytam sobie jeszcze Twoje inne nominacje i będę mogła stwierdzić śmiało, że teraz znam Cię jak własną kieszeń :)

   Pozdrawiam cieplutko

 3. Odpowiadałam już na blogu, więc teraz odpowiadam w komentarzach ;)

  1. Biernie, ale w górach ;) Najlepiej w otoczeniu zieleni z płynącą nieopodal rzeczką.
  2. Lęk wysokości. Czasem nawet od wejścia na zwykłe krzesło.
  3. Zbyt wiele utworów lubię i zbyt wiele mi się dobrze kojarzy, żeby wybrać jeden ;)
  4. Bardzo chciałabym znowu mieszkać z Lubym osobno od rodziny.
  5. Czytanie książek (paranormal romance i literatura klasyczna angielska), pisanie bloga, poznawanie nowych ludzi :)
  6. Fasolka szparagowa podpiekana z bułką tartą i barszcz z uszkami, który jadam tylko w Boże Narodzenie.
  7. Ludzie, którzy „lepiej wiedzą”
  8. Chusteczki higieniczne. No cóż, papier toaletowy też dobrze się sprawdza jako smarkatka :D
  9. Kilka traumatycznych przeżyć było, zabawnych pewnie też, ale raczej nie nazwałabym mianem „zabawy”
  10. Uśmiech na twarzy dziecka lub osoby starszej, który pojawił się z moją pomocą i jak Luby chwali moje obiadki.
  11. Hmm przeżyć całe życie z Lubym, mieć cudowne dzieci i doczekać się wnuków, a nawet prawnuków, napisać książkę.

  Bardzo Ci dziekuję kochana za nominację! <3

  • To ja Ci bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytania :)

   OO ja też lubię fasolkę z bułką tartą i barszczyk z uszkami z grzybami :)

   Z utworami mam tak samo w zasadzie każdy mi się z czymś kojarzy i trudno się jakoś sensownie określić.
   Buziaki

  • Dzięki i mam nadzieję, że podejmiesz wyzwanie albo chociaż tak jak niektórzy odpowiesz tutaj na moje pytania? :)

 4. Hejku kejku Olo ratuj! Ja też mam problem z czasem i listą 11blogów :) ale skoro można z czasem tu trochę sobie pofolgować to przyjmuję rękawicę, ale dopiero w czerwcu rzucę ją kolejnym blogerom :)
  Gabunia dziękuję bardzo za nominację! A teraz czekam na Twój wpis, gdzie opowiesz jak Twoja zacna stopa po Turcji stąpała.

  • Cieszę się, że przyjmujesz wyzwanie. Część opowiadania będzie tylko jeszcze trochę dopieszczę i focie jakieś wrzucę i dziś zaistnieje na blogu :)

   Buziaki

  • Dziękuję za pochlebne słowa :) Ja też jestem stosunkowo krótko na Blogu bo jakieś 4 miesiące. Tak do końca nie wiem co masz na myśli pisząc stary wyjadacz ale uważam, że najważniejsze jest by być sobą i szczerze wypowiadać się w temacie oraz pisać to co się czuje i myśli, a reszta już sama jakoś przyjdzie.

   Pozdrawiam i powodzenia Ci życzę :)

 5. super, że wzięłaś udział w zabawie! super czytać Twoje odpowiedzi na moje pytania :) no i baaaardzo Ci dziękuję za wstęp, w którym padło tyle miłych słów na temat mojego bloga! :* całuję :*

  • To mi było bardzo miło, że mogłam dzięki Tobie wziąć udział w takim wyzwaniu blogowym, jeszcze raz wielkie dzięki :)
   A to co napisałam o Twoim blogu to szczera prawda.

   Buziaki :)

 6. Na kilka pytań odpowiedziałabym bardzo podobnie :)
  Ja też jestem może nie tyle krytyczna, co wymagająca, to, co robię – chcę robić najlepiej jak potrafię, do wszystkiego się przykładam, staram się. Dlatego też dziękuję za nominację, ale raczej nie przyłączę się do zabawy – ze względu na małą ilość wolnego czasu. Jeśli już odpowiadam na pytania, to chcę by moje odpowiedzi były przemyślane, a całość wpisu dopracowana no a na to potrzeba trochę czasu ;) Tak czy inaczej – dziękuję i pozdrawiam :)

  • Nie ma problemu. Rozumiem bo tez ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu ale tego nowego doświadczenia i przygody Blogowej nie mogłam sobie odmówić :) Poza tym odciążyło mnie to trochę od wymyślenia nowego tematu ;)

   Jeżeli jednak byś się zdecydowała to będzie mi bardzo miło :) Na podjęcie wyzwania nie ma określonego terminu więc może akurat? Dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej.

   Ściskam serdecznie

  • Nie zamydlam tylko chciałam się wywiązać z podjętego wyzwania. W sprawie urlopu na pewno coś skrobnę ale mój mózg się rozleniwił i tkwi w nim czarna dziura :)

   To moja Droga nic nie zaszkodzi żeby podjąć wyzwanie LBA jeszcze raz. No pomyśl nad tym ;) Miło by mi było gdybyś zechciała odpowiedzieć na moje pytania.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   • No dobra.. ze względu na naszą długoletnią znajomość odpowiem na Twoje pytania ;) tu i teraz :)
    1) nad morzem.. koniecznie ciepłym.. i ofkors BIERNIE!! choć może pływanie należy zaliczyć jako czynnie? ;)
    2) jak na razie nie odkryłam u siebie żadnych symptomów
    3) ech.. mam cały plik takich utworów, które przywołują we mnie tęskne wspomnienia.. miejsca w komentarzu by zabrakło ;)
    4) w swoim obecnym życiu wymieniłabym janosika na nowszy model, bo staruszek ostatnio za dużo mnie kosztuje ;)
    5) pasją jest niewątpliwie mój ogród, w którym ciągle coś przesadzam, dosadzam, wyrywam.. i tak ciągle jakoś nie jestem usatysfakcjonowana efektami
    6) uwielbiam truskawki pod każdą postacią i w każdym daniu… gdybym mogła, to bym jadła je na okrągło
    7) wkurza mnie nocne pikanie komórki, która daje znać że zaraz padnie a ja nie mam na tyle chęci, aby ją podłączyć do ładowarki
    8) gdybym nie miała grzebienia, to bym wcisnęła na głowę czapkę lub kapelusz.. w zależności od pory roku
    9 ) o tak.. przeżyłam.. do dziś ją pamiętam.. ale już wspominałam ją u Ciebie na blogu.. rozpędzony zaprzęg konny, który zatrzymał się o centymetry ode mnie..
    10 ) punkt powiązany z punktem 5.. jak roślinka się rozrasta w sposób zamierzony przeze mnie to mam taką radochę że hej ..
    11) po pierwsze zdrowie.. po drugie zgoda.. po trzecie zagroda ;) to trzecie to w kwestii nadchodzącego remontu, bo choć się jeszcze nie zaczął, to bym chciała, aby już się skończył ;)
    No , teraz znasz mnie już na wylot ;)

    • No proszę jaka grzeczna dziewczynka ale mi sprawiłaś frajdę swoimi odpowiedziami na moje pytania.

     Na pkt. 1 odpowiedziałabym tak samo bo kocham morze i leżakowanie na słonku :)
     Remontu to Ci nie zazdroszczę już na samą myśl jak to wyglądało u nas dostaję gęsiej skórki. Trzymam kciuki żeby szybko przyszedł i równie szybko się zakończył powodzeniem :)

     W związku z odpowiedzią na pkt. 3 mam takie zadanko propozycję dla Ciebie. Wybierz sobie jakiś utwór z Twoich ulubionych i wspomnienia z nim związane i w formie wpisu skrobnij u siebie. Co Ty na to? ;)
     Cons masz przechlapane bo znam Cie teraz jak własną kieszeń, no, tego chyba w spodniach ;)
     Buziaki

 7. No to mnie Kobieto załatwiłaś :D. Nie dość że mnie nominowałaś , to jeszcze mogę wybaczyć ( głośny śmiech ) , ale gdzie ja znajdę 11 innych blogów które mam wytypować skoro wszystkie podałaś już Ty :D
  Chyba czeka Cie pomoc mi w typowaniu kolejnych bloggerów bo ja na razie mam ich wąski krąg.
  Ale dziękuję za nominacje , to takie miłe i motywujące :).
  Buźka

  • EEEE no tego powiem Ci szczerze, że miałam problem też żeby wytypować aż 11 blogów bo sama jestem krótko w tej branży.
   Jedno co mogę Ci podpowiedzieć to pozaglądaj w blogi osób, które komentują Ciebie lub Twoich komentujących i być może trafisz na jakieś fajne blogi :)

   Myśl, myśl kochana i czekam z niecierpliwością na efekt końcowy :)

   P.S. W ostateczności jak nie znajdziesz 11 to może być mniej. Osoba, która mnie typowała miała dużo mniej blogów nominowanych.

   Ściskam Cię serdecznie i powodzenia życzę w pracy twórczej ;)

  • Nie ma za co Aniu. Pamiętaj, że u mnie zawsze możesz liczyć na wsparcie bo na to zasługujesz Ty i Twój Blog, w którym świetnie sie odnajdujesz i to w takich trudnych i kontrowersyjnych tematach życia :)

   Będzie mi bardzo miło jeżeli przyjmiesz ode mnie wyzwanie …
   Cmokas :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.