Coraz bliżej Święta.

 Uwielbiam tą kolędę, zawsze gdy ją słyszę moje serce wypełnia błogi spokój, a do oczu napływają łzy.  Zainspirowana wpisem boji  ułożyłam swoją Cichą Noc, która brzmi tak:

Cicha noc, piękna noc,
która ma magiczną moc
jednoczenia wszystkich ludzi,
przy jej blasku świat się budzi

I tak woła do nas
przybądźcie, bo już czas.

Gwarna noc, radosna noc
wigilijnych cudów moc
już choinka się weseli
i opłatkiem z nami dzieli

Karpia spróbować czas
Prezenty wołają nas.

Nawet nie przypuszczałam, że można czuć taką frajdę w układaniu słów, zwłaszcza do takiej wyjątkowej kolędy. Zachęcam, spróbujcie, a może ktoś już ułożył taką swoją kolędę ;)
To piękna kolęda, gdy mój syn był mały, to zawsze przy niej płakał i mój wężullo podobno też. Nie wiem, czy to geny, czy może magia tej kolędy tak działa :) Ja jako mała dziewczynka często kolędowałam z moją babcią, był to taki nasz rytuał. Dzięki temu znam dużo kolęd i do dziś uwielbiam je słuchać i śpiewać, każda z nich ma coś takiego wyjątkowego w sobie i przypomina mi moją babcię, której chwilami mi bardzo brakuje.

Nadchodzi ta radosna i magiczna noc, na którą wszyscy czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Zasiądziemy z bliskimi do wieczerzy i będziemy łamać się opłatkiem, a potem skosztujemy różnych potraw wigilijnych. Ten wieczór skłania do refleksji nad sobą, nad życiem. Często myślimy o bliskich, którzy odeszli i nie ma już ich wśród nas. Dla niektórych, to ciężki okres, chociaż mógłby się wydawać radosny, rodzinny, łączący wszystkich ludzi i dobrych i złych. a jednak czasem przypomina o czymś przykrym, czy sprawia, że czujemy się bardziej samotni.

Dlatego chciałam Wam życzyć Kochani:

Przede wszystkim byście te Święta Bożego Narodzenia spędzili w zdrowiu i spokoju, bo to jest najważniejsze, a Jezus Narodzony, by Was błogosławił i napełnił wiarą, nadzieją i miłością. Smacznej i radosnej wieczerzy wigilijnej w gronie najbliższych, miłego rodzinnego kolędowania oraz dużo prezentów pod pachnącą lasem choinką :) 

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością
z przyjścia na Świat Bożej Dzieciny, rodzinnym śpiewem kolęd,
ciepłem kochających serc, pokojem i życzliwością …….

 

 

The following two tabs change content below.

Ostatnie wpisy gabunia76 (zobacz wszystkie)

12 Komentarze

 1. W Nowym Roku życzę samych miłych niespodzianek, samych słonecznych dni, recepty na zdrowie, dużo ptasiego mleczka i szczodrych gwiazdek z nieba.

  • Bardzo Ci dziękuję Ultra i Tobie również życzę, aby ten Nowy 2016 Rok był dużo, dużo lepszy od tego, który własnie się kończy. Życzę Ci samych sukcesów tych zawodowych i prywatnych i dużo szczęścia oraz zdrowia, bo bez niego ani rusz :)

 2. Już chyba gdzieś napisałam, ze pięknie Ci to wyszło, ciepło, serdecznie…
  Dodaję twój blog do ulubionych, nawet nie wiem czemu dopiero teraz, wybacz przeoczenie! Chyba się starzeję….

  • Tak, tak zgadza się napisałaś w komentarzu u boji :)
   Cieszę się, że mój Blog Ci się spodobał i zapraszam częściej.

 3. Układanie kolęd mnie nie wychodzi, ale Twoja Cicha noc jest rewelacyjna. Nawet do tych słów nuciłam kolędę. Gratuluję. A Tobie Gabuniu życzę szczęścia, zdrowia, miłości i wielu radosnych i pięknych dni.

  • Miło mi, że moja wersja kolędy Ci się podoba :) powiem Ci Ultra szczerze, że sama jestem w szoku jak udało mi się w 5 minut ją ułożyć. To chyba faktycznie ta magia świąt tak podziałała :)

   Święta i już w zasadzie po świętach. Na szczęście przetrwałam je w miarę spokojnie. Przed nami jeszcze Sylwester i Nowy Rok :) a potem trzeba będzie znów zejść na ziemię :)

 4. Witaj. Ja z całego serca życzę Ci zdrowia, bo to jest dla Ciebie najważniejsze, a jak jest zdrowie, to i reszta się znajdzie. Spokojnych Świąt.

  • Bardzo Ci dziękuję Bogusiu i oczywiście przyjmij ode mnie wszystkie te życzenia, które przeczytałaś w poście :)

   Pozdrawiam świątecznie :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.