Jurek Owsiak, chluba naszego Narodu …

Dobra niech będzie. Raz kozie śmierć, wbijam kij w mrowisko i poczekam co się będzie działo. Przypuszczam, że już za sam tytuł niektórzy obrzucą mnie hejtowskim błotem, ale co mi tam, mam to gdzieś. No ale do rzeczy.

Doczekaliśmy się 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego początku, co roku dorzucam się do tej szlachetnej zbiórki i mocno kibicuję panu Jurkowi. Wyrażam wielki szacunek i podziw za to co robi dla naszego kraju i jego obywateli począwszy od tych maluczkich, a skończywszy na tym najstarszym pokoleniu. To jest niesamowite, zjawiskowe, jak wielką siłę przebicia ma TEN człowiek. Ilu ludzi, ile różnych organizacji potrafi zmotywować do działania. ON jest taką kontynuacją magii świąt, która sprawia, że serca ludzi otwierają się na tych, którzy są gdzieś tam na szarym końcu, o których mało kto pamięta. Wiele milionów złotych zebranych i tysiące sprzętów zakupionych za te pieniądze uratowało życie wielu ludziom, Tobie, Tobie i Twojemu, czy Twojemu dziecku również. Defibrylatory, pompy insulinowe, inkubatory, karetki pogotowia i wiele, wiele innych ważnych urządzeń medycznych. A TUTAJ  możecie sobie zerknąć na to, co osiągnął  WOŚP przez te wszystkie lata.
To niepojęte jak wiele może zdziałać jedna osoba, a nasz rząd co zrobił dla swoich obywateli przez te wszystkie lata? Ile pieniędzy ściąga się od ludzi w podatkach, czy składkach emerytalno – zdrowotnych. Gdzie te pieniądze się rozchodzą? Kto z nich korzysta? Odpowiedź jest prosta, myślę, że każdy myślący człowiek potrafi sobie odpowiedzieć na to pytanie.
W Polsce jest około 40 mln ludności i wystarczy, że każdy dorosły osobnik dałby po 1 zł to jesteśmy w stanie uzbierać co najmniej 25 mln złotych. Nam odejmuje się z pensji, czy renty, bądź emerytury, dużo, dużo więcej, a ceny świadczeń zdrowotnych, czy lekarstw ciągle idą w górę. I co Wy na to? Gdyby te wszystkie pieniądze ściągane od nas przez różne instytucje faktycznie szły na to co powinny, to można by zdziałać na prawdę wiele.

Jurek Owsiak to dla mnie bohater narodowy. Człowiek o wielkim sercu, który pomimo swoich problemów z wymową i trudnych początkach swojej działalności nie poddał się, tylko kroczył mężnie do przodu ofiarowując z roku na rok coraz to większą pomoc wszelkim placówkom medycznym w postaci niezbędnego i skomplikowanego sprzętu. Dlatego krew mnie zalewa, jak słyszę, gdy ktoś ośmiela się bruździć przeciwko niemu. Nazywają go złodziejem, kombinatorem, oszustem, który huśta się za pieniądze zebrane od naiwnych ludzi, którzy tak na prawdę są wspaniałomyślnymi darczyńcami wrażliwymi na krzywdę, chorobę i cierpienie drugiego człowieka. To smutne i niepojęte jacy ludzie potrafią być obłudni, zazdrośni, zawistni i egocentryczni. Sami nic nie potrafią wymyślić, czy zrobić, umieją tylko krytykować i osądzać innych. Uważam, że pan Jurek za to co robi dla ludzkości zasługuje na wszystko co najlepsze. Niech mieszka w pałacu, niech lata samolotem, bo w pełni mu się to należy, bo sobie na to zapracował z nawiązką, a Wam nic do tego, bo nie potraficie kiwnąć nawet palcem, by pomóc bliźniemu.

Każdy kto jest przeciwko WOŚP powinien wypełnić poniższe oświadczenie

I co dalej uważacie, że to co robi Jurek Owsiak jest bez sensu?

The following two tabs change content below.

Ostatnie wpisy gabunia76 (zobacz wszystkie)

30 Komentarze

 1. Moja córka jest wolontariuszką :) Jurek Owsiak to wspaniały człowiek. Całą rodziną co roku popieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku (2017) i rząd i wszyscy, którzy go hejtują przeszli chyba sami siebie, z panem Terlikowskim na czele :/ Nie potrafię tego zrozumieć, pojąć…

  • Super parrafrazo, my tez popieramy pana Jurka i co roku wspieramy WOŚP, to jest wspaniały człowiek, a jak słyszę, że ktoś się o nim źle wyraża, to mi się nóż w kieszeni otwiera :/

 2. Gabuniu, brawo. Napisałaś świetny wpis, chwała Ci za to. A to oświadczenie powinno być wręczone każdemu, kto nie chce wpłacać. Chociaż – szkoda dzieci tych nieludzkich ludzi. Serdeczności.

  • Dziękuję Ultro. Napisałam po prostu to co myślę na temat WOŚP i mam nadzieję, że wszyscy przeciwnicy, którzy przeczytają mój post zastanowią się zanim powiedzą lub zrobią coś przeciwko tej organizacji dzięki, której uratowano już tysiące istnień ludzkich. Myślę, że każdy zrozumie, jak wiele zdziałał WOŚP, gdy znajdzie się kiedyś w potrzebie skorzystania ze specjalistycznego sprzętu oznaczonego tym właśnie charakterystycznym sercem, które nie poróżnia i nie dzieli ludzi tylko ratuje wszystkich bez wyjątku.

   Uściski serdeczne

 3. Ci którzy nie daja na WOŚP to chamy, prostaki bez uczuc ludzie. To zdjecie mówi samo za siebie. Dobrze że pani pokazuje ile jest nieczułych wrednych ludzi i to tylko w samej Polsce! Mam nadzieje że nie będą musieli korzystać z sprzętu Owsiaka i będą korzystać tylko z sprzętu bez serduszek!!!!!Piekło ich pochłonie!

  • Staram się nikogo nie osądzać i nie potępiać za to co robi, a jedynie chcę przedstawić wszystkim jak wielkie serce ma pan Jurek Owsiak i jak ważną i znaczącą rolę pełni jego organizacja WOŚP.

   • To mało się starasz, bo tym zdjęciem właśnie potępiłaś tych którzy nie wpłacają. Musisz się bardziej postarać:) Proponuje się modlić za wszystkich na tym świecie, za murzynów umierających i arabów zabijających również.

 4. Mnie to się marzy, aby w Polsce było nie jeden ale z 15 takich Jurków, to by nie trza było już płacić na NFZ i wszyscy by mieli dobrze w placówkach medycznych. Może pani wyszuka wśród znajomych takich Jureczków i zwoła cała Polskę do działania!? W końcu 40mln ludzi to 40 mln złotych!

  • Witaj Elu
   Pan Jurek Owsiak jest wyjątkowym i właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. To on jeden potrafi tyle zdziałać i wystarczy go za ten cały nasz wspaniały kilkuset osobowy rząd. A gdyby nasze ministerstwo zamiast napychać swoje kieszenie i działać tylko we własnych interesach wzięło się tak jak trzeba do roboty to mogliby zdziałać na prawdę wiele dobrego w naszym kraju.

   Myślę, że nie trzeba nikogo szukać, wystarczy, że wszyscy pomożemy panu Jurkowi, każdy na tyle, na ile da radę.
   Mówi się, że „w jedności siła”.
   Pozdrawiam

   • Dla twojego Jureczka odmawiam codziennie tą oto modlitwę, wyjątkową modlitwę. Myślę, że dzięki temu stał się tak wyjątkowy, bo moja modlitwa mu w tym pomogła, stać się wyjątkowym człowiekiem. On jeszcze o tym nie wie:) Jeszcze będę się modlić o wszystkich rządzących, aby i oni stali się tacy jak twój Jureczek. AMEN
    Zdrowaś MARYJO, łaski pełna, Pan z Tobą, BŁOGOSŁAWIONAŚ TY między niewiastami
    i błogosławiony owoc żywota Twojego, JEZUS.
    Święta MARYJO, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen

    • Droga Elu, pan Jurek nie jest niczyją własnością, a co ważne jest dla naszego kraju Aniołem Stróżem, to on tak na prawdę stara się jak może, by instytucje medyczne mogły ratować tych najbardziej potrzebujących.

     Módl się za wszystkich, bo to jest potrzebne i na pewno przyda się to całemu światu.

     • Dlatego uważam, że powinno być 15 Jureczków którzy by ciebie i innych sprowadzili na właściwa drogę, czyli do nieba:)

 5. strach pomyśleć co by było gdyby nie sprzęty ufundowane przez wośp. a to tylko jaskrawo obrazuje, w jak kiepskiej kondycji jest nasza służba zdrowia i jak nie-gospodarny jest nfz.

 6. Moja córeczka po urodzeniu przechodziła badania na sprzęcie z WOŚP. Zawsze, kiedy tylko mogłam, dawałam choć grosik i tak samo będę robić w przyszłości

  • Witaj Małgosiu.
   Ty jesteś tego świadoma, że ten sprzęt jest potrzebny i w związku z tym dojrzale podchodzisz do tematu wspierając tą szlachetną organizację jaką jest WOŚP. Niestety wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jaką ważną rolę odgrywa ta zbiórka i jak bardzo jest potrzebna. Myślę, że każdy szpital co roku czeka na potrzebny sprzęt medyczny, by móc komuś pomóc lub nawet uratować życie. Na rząd nie ma co liczyć w tej kwestii, ale na pana Jurka zawsze i wszędzie :)
   Pozdrawiam Cię serdecznie

  • Wyjście zawsze jest, choćby ewakuacyjne, ale myślę, że moja argumentacja nie pozostawia żadnych wątpliwości :)

 7. Przychodzę dziś, a więc już w dwa dni po finale. Wiesz jednak jakie jest moje zdanie w temacie pana Jurka. Pisałem o tym co roku od paru lat, a przy tej okazji odświeżałem tamte teksty, bo są wciąż aktualne. Nie zmieniła się też retoryka używane przez dwa bieguny sporu.
  Nic się chyba nie zmieni.
  Cieszę się z tego, że pomimo wyraźnego zwalczania idei zbiórki oraz wypłoszeniu niektórych mediów i służb z czynnej pomocy Orkiestrze efekt finansowy był podobny.
  Dla mnie istotne są nie tylko pieniądze. ale walor edukacyjny skierowany na edukację i wychowanie drugiego już pokolenia Polaków.
  Podkradłem zdjęcie malucha aby je udostępnić na Fb.
  Pozdrawiam

  • I właśnie to młode pokolenie dało przykład wszystkim jak powinno wyglądać dojrzałe i odpowiedzialne, a przede wszystkim ludzkie zachowanie dotyczące pomocy bliźniemu. Uważam, że powinno być na odwrót, to starsze pokolenie, kościół, czy choćby nasz rząd powinni dawać dobry przykład młodzieży, a tym czasem ich świadome bojkotowanie odniosło dzięki Bogu odwrotny skutek. To piękne, że w młodych ludziach jest tyle ciepła, wrażliwości i chęci uszczęśliwiania, niesienia pomocy zwłaszcza tym cierpiącym i poważnie chorującym. I tym razem na szczęście nie sprawdziło się powiedzenie „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” :)

 8. Ja nie jestem przeciwna temu co robi, ale wiem, że co roku jest ten sam problem, nagonka, krytyka.
  Nie rozumiem, jeśli ktoś nie chce, to niech nie wspiera akcji i niech nie krytykuje czyichś działań, które na dodatek przynoszą korzyści.
  Masz rację, że on zrobił więcej niż nasz rząd. I niech zbiera pieniądze dopóki starczy mu sił.

  • No i właśnie. O ile staram się zrozumieć tych przeciwnych co nie chcą pomagać, wpłacać pieniędzy, to za cholerę nie potrafię pojąć po jakiego grzyba oni tak hejtują i przeszkadzają innym w ich działaniach tym bardziej, że są one wybawieniem dla tej słabszej i schorowanej grupy społeczeństwa.

   Niech pan Jurek trwa w tym co robi jak najdłużej, bo gdy go zabraknie nasz kraj odczuje to mocno na swojej skórze.

 9. – no i ja oczywiście też popieram , jestem i będę za… wiesz, to oświadczenie to bardzo fajny pomysł… ciekawa jestem, co na to przeciwnicy…. u Tatula już takiego/ taką mamy i to wspólną, aż mnie korci by tą osobę zaprosić na Twojego bloga…
  – pozdrawiam… :)

  • Witam Cię alik w moich skromnych progach :)
   Właśnie, sprzeciwić się czemuś jest łatwo, zwłaszcza tak zupełnie na sucho, ale gdy w grę wchodzi nasze życie bądź naszych bliskich to już sprawa wygląda całkiem inaczej.
   Założę się, że nikt o zdrowych zmysłach takiego oświadczenia by nie podpisał.

   Myślę, że śmiało możesz zaprosić tego/tą przeciwniczkę/ka niech poczyta moje argumenty, a i może włączy się do dyskusji :)
   Pozdrawiam serdecznie i zapraszam częściej

 10. Kochana, jaki kij w mrowisko? Popieram z całego serca i podpisuję sie pod wszystkim, co napisałaś!!!! Obowiązku wrzucania nie ma, a jak komuś nie pasuje niech spada na drzewo! Bo co? Bo za mało na tacę w kościele dostaną? Niech skromniej żyją, jak patrzę na niektórych w sutannach i słyszę co mówią, to mnie krew zalewa…
  Sorry, ale musiałam parę wypuścić.
  Pozdrawiam cieplutko :-)

  • O to widzę, że podobnie myślimy w pewnych sprawach ;) ja też apopleksji dostaję jak widzę i słyszę co kler wyprawia. Bawią się w dyktatorów i nagabują tych naiwnych starszych ludzi co to od księdza we wszystko uwierzą, bo się boją ewidentnie, że jak społeczeństwo ruszy z pomocą innym to dla nich zabraknie i skończy się to dostatnie życie.
   A pary sobie upuszczaj tyle na ile masz tylko ochotę, to miejsce jest od tego :)
   ściskam Cię Joasiu serdecznie :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.